Karboksyterapia – ciało

DUAL MC2 to najwyższej jakości urządzenie medyczne do zabiegu Karboksyterapii.
Karboksyterapia to zabieg polegający na śródskórnym podaniu dwutlenku węgla. Dwutlenek węgla to bezwonny, bezbarwny, niepalny gaz- w medycynie wykorzystywany od kilkudziesięciu lat. W latach 30-tych francuscy kardiolodzy z uzdrowiska Royat zastosowali go u pacjentów z niewydolnością żylną (poddając kąpielom w wodzie nasyconej CO2). W latach 90 dwutlenek węgla zaczęto podawać śródskórnie lecząc zmiany troficzne
skóry w przebiegu miażdżycy i cukrzycy. Okazało się, że gaz wprowadzany pod skórę poprawia również jej stan jak i wygląd. Karboksyterapia nabrała nowego znaczenia CO2 zaczęto wykorzystywać  w szeroko pojętej medycynie estetycznej i kosmetologii do walki z:

cellulitem,
nadmiarem tkanki tłuszczowej,
rozstępami,
łuszczycą,
wypadaniem włosów,
wiotkością i starzeniem skóry.

Zabiegi karboksyterapii to również wielka nadzieja kobiet jak i mężczyzn na pozbycie się zmarszczek. Podany w odpowiednich dawkach w skórę twarzy ma za zadanie opóźnić proces starzenia się i poprawić kondycję skóry.

Mechanizm działania

Stale obecny w naszym organizmie dwutlenek węgla reguluje przepływ krwi. To dzięki niemu rozszerzają się naczynia krwionośne. CO2 podany pod skórę przyspiesza przepływ krwi, stymuluje skórę do produkcji nowego kolagenu. Dwutlenek węgla stosowany w medycynie estetycznej ma rozbić nagromadzony tłuszcz.

Wskazania do zabiegu:

„worki” pod oczami, zasinienia i zmarszczki w tej okolice
cellulit
miejscowy nadmiar tkanki tłuszczowej
wspomaganie terapii dietetycznych
zwiotczenie skóry i tkanki podskórnej po porodzie
zwiotczenie skóry związane z wiekiem
zaburzenia krążenia – tzw. „zimne ręce, zimne stopy” zasinienia pod oczami
rewitalizacja skóry (odmłodzenie)

Jak wygląda zabieg?

Dzięki urządzeniu Dual MC2  przy pomocy cienkiej igły gaz zostaje aplikowany pod skórę. Dwutlenek węgla jest podawany bez znieczulenia. Podczas zabiegu można poczuć  niewielki ból, ukłucie i rozpychanie pod skórą. Dwutlenek węgla szybko i łatwo rozchodzi się w tkankach. Na skórze widać wówczas uwypuklenia i cienkie linie. Szybko znikają, ale po zabiegu mogą pozostać zaczerwienienia i lekkie spuchnięcie. O tym jak długo trwa zabieg decyduje ilość podawanego gazu. Redukcja zmarszczek pod oczami to zaledwie 3 minuty, leczenie rozstępów na udach potrwa pół godziny.

Dwutlenek węgla podawany jest przy pomocy medycznego urządzenia DUAL MC2, które reguluje jego przepływ i temperaturę. Aby zabieg przyniósł jak najlepsze efekty, należy wykonać go w seriach.

Częstotliwość zabiegów

Pierwsze zabiegi raz w tygodniu, kolejne raz w miesiącu. W przypadku leczenia dwutlenkiem węgla rozstępów, wiotkości skóry, cellulitu czy nadmiaru tkanki tłuszczowej na efekty trzeba czekać od 6 do 12 tygodni.

Zalety:

  • Znikome ryzyko objawów ubocznych
  • Przy pierwszych zabiegach niewielka bolesność, potem ustępująca
  • Terapia bardzo dobrze przebadana pod względem mechanizmów działania i efektów terapeutycznych

Przeciwwskazania:

  • Ciąża
  • Ciężkie choroby serca i płuc
  • Choroba nowotworowa
  • Stany zapalne skóry w okolicy zabiegowej
  • Terapia inhibitorami anhydrozy węglanowej

Serdecznie

Zapraszamy

W celu rezerwacji wizyty prosimy o kontakt

Zadzwoń: 533 90 90 55
lub umów wizytę online.

 

Możesz także wypełnić formularz kontaktowy, a my skontaktujemy się z Tobą!

Umów wizytę