Karboksyterapia skóry głowy to zabieg polegający na śródskórnym podaniu dwutlenku węgla. DUAL MC2 to najwyższej jakości urządzenie medyczne do zabiegu Karboksyterapii. Dwutlenek węgla to bezwonny, bezbarwny, niepalny gaz- w medycynie wykorzystywany od kilkudziesięciu lat. W latach 30-tych francuscy kardiolodzy z uzdrowiska Royat zastosowali go u pacjentów z niewydolnością żylną (poddając kąpielom w wodzie nasyconej CO2). W latach dziewięćdziesiątych dwutlenek węgla zaczęto podawać śródskórnie lecząc zmiany troficzne skóry w przebiegu miażdżycy i cukrzycy. Okazało się, że gaz wprowadzany pod skórę poprawia również jej stan jak i wygląd. Karboksyterapia nabrała nowego znaczenia CO2 zaczęto wykorzystywać  w szeroko pojętej medycynie estetycznej i kosmetologii do walki miedzy innymi z: wypadaniem włosów łuszczycą  Dodatkowo zabiegi karboksyterapii to również wielka nadzieja kobiet jak i mężczyzn na pozbycie się zmarszczek. Podany w odpowiednich dawkach w skórę twarzy ma za zadanie opóźnić proces starzenia się i poprawić kondycję skóry.
Karboksyterapia skóry głowy

Karboksyterapia skóry głowy – co to za zabieg?

Karboksyterapia skóry głowy to zabieg polegający na śródskórnym podaniu dwutlenku węgla. DUAL MC2 to najwyższej jakości urządzenie medyczne do zabiegu Karboksyterapii. Dwutlenek węgla to bezwonny, bezbarwny jak również niepalny gaz- w medycynie wykorzystywany od kilkudziesięciu lat. W latach 30-tych francuscy kardiolodzy z uzdrowiska Royat zastosowali go przede wszystkim u pacjentów z niewydolnością żylną (poddając kąpielom w wodzie nasyconej CO2). W latach dziewięćdziesiątych dwutlenek węgla zaczęto podawać śródskórnie lecząc zmiany troficzne skóry w przebiegu miażdżycy i cukrzycy. Okazało się, że gaz wprowadzany pod skórę poprawia również jej stan jak i wygląd. Karboksyterapia nabrała nowego znaczenia CO2, które zaczęto wykorzystywać w szeroko pojętej medycynie estetycznej i kosmetologii do walki miedzy innymi z:

 • wypadaniem włosów
 • łuszczycą

Dodatkowo zabiegi karboksyterapia skóry głowy to również wielka nadzieja kobiet jak i mężczyzn na pozbycie się zmarszczek. Podany w odpowiednich dawkach w skórę głowy ma za zadanie opóźnić proces i poprawić kondycję skóry, wzmocnić włosy jak również spowodować wzrost nowych włosów.

Jak wygląda zabieg?

Dzięki urządzeniu Dual MC2  przy pomocy cienkiej igły gaz zostaje aplikowany pod skórę. Dwutlenek węgla jest podawany bez znieczulenia. Podczas zabiegu karboksyterapia skóry głowy można też poczuć niewielki ból, ukłucie i rozpychanie pod skórą. Dwutlenek węgla szybko i łatwo rozchodzi się w tkankach. Na skórze widać wówczas uwypuklenia i cienkie linie. Szybko znikają, ale po zabiegu mogą pozostać zaczerwienienia i lekkie spuchnięcie. O tym jak długo trwa zabieg decyduje ilość podawanego gazu. Redukcja zmarszczek pod oczami to zaledwie 3 minuty, leczenie rozstępów na udach potrwa pół godziny.

Dwutlenek węgla podawany jest przy pomocy medycznego urządzenia DUAL MC2, które reguluje jego przepływ i temperaturę. Aby zabieg karboksyterapia skóry głowy przyniósł jak najlepsze efekty, należy wykonać go w seriach.

Oczywiście przed każdym zabiegiem przeprowadzamy pełną konsultację.

Wskazania do zabiegu:

 • wypadanie włosów
 • wolny wzrost włosów
 • przerzedzające się włosy
 • rewitalizacja skóry: zarówno odmłodzenie jak i poprawienie ukrwienia skóry

 

Zalety:

 • Znikome ryzyko objawów ubocznych
 • Przy pierwszych zabiegach niewielka bolesność, potem ustępująca
 • Karboksyterapia skóry głowy została bardzo dobrze przebadana pod względem mechanizmów działania jak również efektów terapeutycznych

Przeciwwskazania:

 • Ciąża
 • Ciężkie choroby serca i płuc
 • Choroba nowotworowa
 • Stany zapalne skóry w okolicy zabiegowej
 • Terapia inhibitorami anhydrozy węglanowej

 

Częstotliwość zabiegów

Pierwsze zabiegi karboksyterapia skóry głowy wtkonujemy raz w tygodniu, kolejne raz w miesiącu. W przypadku leczenia dwutlenkiem węgla rozstępów, wiotkości skóry, cellulitu czy nadmiaru tkanki tłuszczowej na efekty trzeba czekać od 6 do 12 tygodni.

Kosmetologia Gdynia, Medycyna Estetyczna, Makijaż Permanentny, Biostymulatory, XLASE PLUS, FusioMed, Mezoterapia mikroigłowa, Dermapen, Kosmetolog Gdynia

Serdecznie

Zapraszamy

W celu rezerwacji wizyty prosimy o kontakt

Zadzwoń: 533 90 90 55
lub umów wizytę online.

 

Możesz także wypełnić formularz kontaktowy, a my skontaktujemy się z Tobą!

Umów wizytę