Metoda Kostka Arkady jest nowoczesną alternatywą korekty wrastających i rolujących się paznokci. Polega na umieszczeniu palca z problematycznym paznokciem w specjalnym urządzeniu do korekty kształtu paznokcia. Terapia z jej użyciem pozwala na uporanie się z deformacją paznokcia i przywraca mu prawidłowy tor wzrostu. Minimalizuje również ryzyko nawrotu schorzenia. Co to jest Kostka Arkady? Twórcą Kostki Arkady jest Polak – Adrian Arkada, który od 2007 r. z sukcesami bada i rozwiązuje problem wrastających paznokci. Stąd też nazwa tej metody leczenia. Przy pomocy specjalnych łopatek i haków, tzw. kostki, nasz podolog usztywnia palec i ustawia paznokieć w odpowiedniej pozycji. Następnie utwierdza go za pomocą akrylu, tworzywa z żywicy akrylowej i aktywnego srebra.
Kostka Arkady

Metoda Kostka Arkady jest nowoczesną alternatywą korekty wrastających i rolujących się paznokci. Polega na umieszczeniu palca z problematycznym paznokciem w specjalnym urządzeniu do korekty kształtu paznokcia. Terapia z jej użyciem pozwala na uporanie się z deformacją paznokcia i przywraca mu prawidłowy tor wzrostu. Minimalizuje również ryzyko nawrotu schorzenia.

Co to jest Kostka Arkady?

Twórcą Kostki Arkady jest Polak – Adrian Arkada, który od 2007 r. z sukcesami bada i rozwiązuje problem wrastających paznokci. Stąd też nazwa tej metody leczenia. Przy pomocy specjalnych łopatek i haków, tzw. kostki, nasz podolog usztywnia palec i ustawia paznokieć w odpowiedniej pozycji. Następnie utwierdza go za pomocą akrylu, tworzywa z żywicy akrylowej i aktywnego srebra.

Jak przebiega zabieg z użyciem metody Kostki Arkady?

Terapia tą metodą zaleca się zarówno osobom, które zmagają się z wrastającymi paznokciami jak również z urazem mechanicznym, który doprowadził do jego deformacji. Początkowo problem może wywoływać niewielkie dolegliwości bólowe. Niestety, z czasem schorzenie prowadzi do powstania stanu zapalnego. W miejscu, gdzie paznokieć uciska i rani tkanki, wydziela się ropa, a w konsekwencji czego palec staje się zaczerwieniony i może zacząć krwawić.

Zazwyczaj standardowy zabieg Kostką Arkady trwa od 30 minut do godziny. Jego długość zależna jest od stopnia zaawansowania schorzenia. Palec z wrastającym paznokciem zostaje unieruchomiony w kostce. Nasz podolog za pomocą tzw. manipulatora delikatnie odkształca płytkę paznokcia. Po przywróceniu mu prawidłowej pozycji, utrwala ją masą akrylową, która ma właściwości przeciwbakteryjne i antygrzybicze.

Efekt zabiegu jest praktycznie natychmiastowy. Co więcej, pacjent może założyć luźne buty i swobodnie się poruszać. Metoda jest bezbolesna. Wyjątek stanowi przypadek, w którym pojawił się stan zapalny i konieczne jest jego dodatkowe leczenie.

Długość leczenia Kostką Arkady zależna jest od stanu zaawansowania schorzenia. Im wcześniej zostanie podjęty zabieg, tym szybciej uregulowana zostaje pozycja wzrostu paznokcia.

Skuteczność leczenia Kostką Arkady

Metoda ta zyskała bardzo dużą popularność w Polsce i na świecie. Skutecznie stosują ją zarówno podolodzy, jak i chirurdzy. Praktycznie wyparła ona zabieg chirurgicznego usunięcia wrastającego paznokcia, który wiązał się z leczeniem bolesnej rany, zmianami opatrunków i często szpecącą blizną. Usunięcie paznokcia nie gwarantowało również, że problem nie wróci.

Kostka Arkady zmniejsza ryzyko nawrotu wrastających paznokci. Jest również skuteczna w przypadku leczenia deformacji paznokci w wyniku urazu mechanicznego. Pozwala na skorygowanie kształtu płytki i poprawia jej wygląd.

W skrajnych i bardziej skomplikowanych przypadkach jako uzupełnienie metody Kostki Arkady stosuje się plastykę wałów okołopaznokciowych. Jest to niezbędne, gdy pacjent ma tendencję genetyczną do wrastających paznokci lub trwałe zmiany w tkance skórnej.

Kosmetologia Gdynia, Medycyna Estetyczna, Makijaż Permanentny, Biostymulatory, XLASE PLUS, FusioMed, Mezoterapia mikroigłowa, Dermapen, Kosmetolog Gdynia

Serdecznie

Zapraszamy

W celu rezerwacji wizyty prosimy o kontakt

Zadzwoń: 533 90 90 55
lub umów wizytę online.

 

Możesz także wypełnić formularz kontaktowy, a my skontaktujemy się z Tobą!

Umów wizytę