Zabieg makijaż permanentny polega na wprowadzeniu w warstwę naskórka nietoksycznych naturalnych barwników, które pozostają w przestrzeniach międzykomórkowych 2-4 lat. Z czasem barwnik równomiernie jaśnieje a w efekcie zanika. Przed zabiegiem wybrany obszar jest znieczulany oraz ustalany jest zarys makijażu oraz dobierany jest kolor pigmentów. Następnie skóra jest jeszcze raz znieczulania po czym lingeristka przystępuje do zabiegu. Zabieg trwa około 2h. Podczas zabiegu występuje pewien dyskomfort związany z uszkodzeniem naskórka i wprowadzaniem barwnika. Pigmenty wprowadzane są sterylnym i wysokiej klasy sprzętem do makijażu permanentnego. Gwarantuje to najwyższe bezpieczeństwo zabiegu, odpowiednią absorpcje barwnika w skórę oraz naturalny efekt.
Makijaż permanentny

Makijaż permanentny – wstęp

Zabieg makijaż permanentny usta brwi oczy polega na wprowadzeniu w warstwę naskórka nietoksycznych naturalnych barwników, które pozostają w przestrzeniach międzykomórkowych 2-4 lat. Z czasem barwnik równomiernie jaśnieje a w efekcie zanika.

Przed zabiegiem wybrany obszar jest znieczulany oraz ustalany jest zarys makijażu oraz dobierany jest kolor pigmentów. Następnie skóra jest jeszcze raz znieczulania po czym nasza lingeristka przystępuje do zabiegu. Zabieg trwa około 2h. Podczas zabiegu występuje pewien dyskomfort związany z uszkodzeniem naskórka i wprowadzaniem barwnika. Pigmenty wprowadzamy sterylnym i wysokiej klasy sprzętem do makijażu permanentnego. Gwarantuje to najwyższe bezpieczeństwo zabiegu, odpowiednią absorpcje barwnika w skórę oraz naturalny efekt.

Dla kogo przeznaczone są zabiegi makijażu permanentnego?

Makijaż permanentny polecamy wszystkim osobom, które nie są zadowolone z kształtu i koloru swoich brwi. Często korzystają z niego osoby, które na co dzień wykonują hennę, ale chcą zaoszczędzić czas. Makijaż permanentny brwi jest odpowiedni również dla osób, które posiadają ubytki włosków, spowodowane chorobą, wypadkiem czy złą regulacją brwi. Trwały makijaż ust i oczu polecamy osobom, które chcą nadać oczom głębokiego wyrazu, poprawić kontur i kolor warg.

Przygotowania do zabiegu makijażu permanentnego

Na dzień przed zabiegiem należy zrezygnować ze stosowania leków rozrzedzających krew i spożywania alkoholu. Nie należy opalać skóry, która będzie poddawana zabiegowi, ani smarować jej kremami z antybiotykiem. Jedynie w przypadku makijażu ust, czasem zalecane jest profilaktyczne przyjmowanie preparatu HEVIRAN, który ma zapobiec powstaniu ewentualnej opryszczki.

Jak przebiega zabieg?

Przed zabiegiem wybrany obszar skóry jest znieczulany. Specjalista ustala z klientem zarys makijażu oraz dobiera konkretny kolor pigmentów. Następnie skóra jest jeszcze raz znieczulania, po czym nasza linergistka przystępuje do zabiegu.

Podczas zabiegu występuje pewien dyskomfort związany z uszkodzeniem naskórka i wprowadzaniem barwnika. Do tego celu używa się wyłącznie wysokiej klasy sprzętu, ze sterylnymi końcówkami, stworzonego stricte dla tego typu zabiegów. Gwarantuje to najwyższe bezpieczeństwo zabiegu, odpowiednią absorpcje barwnika w skórze oraz piękny, równy i naturalny efekt.

Makijaż permanentny – obszary zabiegowe

Okolice oczu – kreska dolna lub górna – wykonywana w celu podkreślenia linii rzęs i ich optycznego zagęszczenia lub nadania kształtu oka

Usta – kontur lub kontur z wypełnieniem – makijaż wykonywany jest w celu wymodelowania, nadania pełniejszego kształtu lub koloru ustom. Zabieg niweluje asymetrie – również te powstałe po chorobach takich jak np. zajęcza warga.

Brwi – metoda cienia lub metoda włos do włosa – zabieg optycznie zagęszcza brwi i koryguje ich kształt. Można wykonać całkowitą rekonstrukcję brwi

„Pieprzyk“ – dla wszystkich osób, które chcą podkreślić w ten sposób swój typ urody

Highlighter – wykonujemy w celu zamaskowania cieni pod oczami, przebarwień skórnych i innych zmian

Makijaż permanentny oczu

Makijaż permanentny oczu polecamy wszystkim kobietom, które chcą przez cały czas wyglądać atrakcyjnie. Nawet wtedy, gdy są zupełnie „sauté” – całkowicie bez makijażu. Dobrze wykonany makijaż permanentny oka wygląda elegancko i bardzo naturalnie. Doskonale podkreśla zalety urody i ewentualnie również tuszuje jej wady. Wydobywa głębię spojrzenia, sprawiając, że rzęsy wydają się dłuższe, grubsze i gęstsze, oko bardziej kształtne, a kolor tęczówki podkreślony.

Trwały makijaż oczu stworzono z myślą o osobach, które żyją bardzo aktywnie i nie zawsze znajdują czas na wykonanie dokładnego makijażu. Równie często korzystają z niego kobiety, które czynnie uprawiają sport, a szczególnie ten, który wiąże się z dużym wysiłkiem lub stałym kontaktem z wodą. Kolejną grupę Pań, które decydują się na wykonanie trwałego makijażu, stanowią osoby szukające sposobu na ukrycie wad, jak np. opadająca powieka, głęboko osadzone oczy lub potrzebujące zakamuflować rany powstałe na przykład po wypadkach.

Jak wygląda zabieg makijaż permanentny oczu?

Przed zabiegiem, wybrany obszar skóry jest znieczulany. Specjalista omawia z klientką zarys wykonywanego makijażu, a w oparciu o swoje doświadczenie i opinię osoby dobiera konkretny kolor pigmentów. W razie wystąpienia takiej potrzeby, może również wykonać próbny makijaż, który mniej więcej pokaże, jakiego efektu można się spodziewać. Następnie skóra klientki zostaje jeszcze raz znieczulana. Dopiero wtedy linergistka przystępuje do właściwego zabiegu.

Podczas wykonywania makijażu permanentnego oczu, klientka może odczuwać pewien dyskomfort, który związany jest z niczym innym, jak po prostu z uszkodzeniem naskórka i wprowadzaniem barwnika. Użyte wcześniej znieczulenie gwarantuje jednak to, że jest to wyłącznie lekki dyskomfort – nie ból.

Do wprowadzenia barwnika w głąb skóry używa się wyłącznie wysokiej klasy nowoczesnego sprzętu, wyposażonego w sterylne końcówki, stworzonego właśnie do tego typu zabiegów. Dzięki temu mamy gwarancje najwyższego bezpieczeństwo zabiegu, osiągnięcia odpowiedniej absorpcji barwnika w skórze oraz uzyskania pięknego, równego i naturalnego efektu.

Jak długo utrzymuje się efekt po zabiegu na oczu?

Zabieg makijażu permanentnego oczu utrzymuje się zazwyczaj około 2-3 lat. W przypadku powiek, okres ten jest najczęściej dłuższy, ponieważ naskórek w tych rejonach ulega wolniejszemu naturalnemu łuszczeniu się, niż ma to miejsce na przykład na obszarze brwi i ust. Z naszego doświadczenia jednak wiemy, że klientki, które po 3 latach od pierwszego zabiegu dokonały korekty, czyli odświeżenia koloru, cieszą się pięknym, naturalnym makijażem oczu przez wiele kolejnych lat.

Makijaż permanentny polega na wprowadzeniu w naskórek nietoksycznych naturalnych barwników, które z czasem równomiernie jaśnieją i zanikają. Jeżeli dana osoba chce zatrzymać efekt na jak najdłużej, to po 2-3 latach od pierwszego zabiegu może dokonać wyżej wspomnianej korekty, która przywróci pierwotną intensywność koloru.

Makijaż permanentny brwi

Wiele z naszych klientek, które przychodzą na makijaż permanentny brwi to osoby, które za młodu próbowały samodzielnie regulować sobie włoski, robiły to nieumiejętnie. Doprowadziło to do sytuacji, że brwi nie posiadają odpowiedniego kształtu, a w niektórych miejscach są silnie przerzedzone. Dla takich osób trwały makijaż brwi jest prawdziwym wybawieniem – znów mogą cieszyć się równymi, kształtnymi, odpowiednio gęstymi i naturalnie wyglądającymi brwiami.

Makijaż permanentny brwi – nie tylko dla osób, które nie chcą ciągle pamiętać o konieczność wykonania henny

Makijaż permanentny brwi polecamy osobom, które chcą poprawić rysy swojej twarzy, ponieważ nic innego tak bardzo nie wpływa na naszą urodę, jak odpowiednio dobrany kolor i kształt brwi. To również doskonały zabieg dla osób po wypadkach, które doznały rozcięcia łuku brwiowego, a tym samym utraciły włoski w danym miejscu. Makijaż permanentny brwi to także najprostszy sposób na to, by nasza twarz w każdej sytuacja wyglądała świeżo, naturalnie pięknie i wypoczęcie.

Jak wygląda zabieg makijażu permanentnego brwi?

Wykonanie makijażu permanentnego brwi jest podobne do wyżej omówionego trwałego makijażu oka. Na samym początku wykonuje się znieczulenie i ustala odcień barwnika oraz kształt brwi. Należy również zdecydować, którą metodę zastosujemy. Można wykonać tzw. technikę cienia lub metodę włos do włosa. Wszystko zależy nie tylko od tego, jaki efekt chcemy uzyskać, ale przede wszystkim od tego, co jest bardziej wskazane w przypadku danego typu urody. Nie bez znaczenia jest też rodzaj naturalnych brwi klientki. Efektem zabiegu może być optyczne skorygowanie kształtu brwi, przyciemnienie włosków, zagęszczenie lub całkowita rekonstrukcja brwi.

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu na brwi?

Pigment, który został wprowadzony do skóry podczas wykonywania makijażu permanentnego brwi, zazwyczaj utrzymuje się w niej przez około 2-4 lat. Pod koniec tego okresu może stopniowo blaknąć, dzięki czemu przez cały czas brwi wyglądają naturalnie. W niektórych przypadkach, po pierwszym zabiegu może nastąpić silniejsze łuszczenie się skóry w danej okolicy. Wtedy po kilku tygodniach od pierwszej wizyty należy przyjść ponownie na skorygowanie koloru.

Makijaż permanentny brwi jest zabiegiem trwałym, którego efekty utrzymują się przez kilka lat. Stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie są do końca zadowolone z obecnego kształtu i koloru brwi. Jest także świetną alternatywą dla tradycyjnej henny brwi, którą niestety trzeba wykonywać nawet co kilka dni.

Makijaż permanentny ust

Usta są wizytówką kobiety – głównym elementem urody, który dodaje jej seksapilu i kobiecości. Perfekcyjny kształt i głęboki kolor warg można uzyskać, wykonując makijaż permanentny ust.

Trwały makijaż ust można wykonać tylko na samym ich konturze lub w sposób całościowy. Wszystko zależy od tego, czy chcemy jedynie poprawić lub zarysować kształt warg, czy też wypełnić je kolorem, by wyglądały na pełniejsze, większe i bardziej ponętne.

Makijaż permanentny ust jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które posiadają bardzo jasne naturalne wargi i chciałyby dodać im odrobiny wyrazistości. Z powodzeniem stosuje się go także w przypadku osób, które chcą zniwelować widoczną asymetrię warg. Również tą, która jest na przykład wynikiem tzw. zajęczej wargi.

Jak wygląda zabieg makijażu permanentnego ust?

Zabieg makijażu permanentnego ust rozpoczyna się od ustalenia koloru, intensywności pigmentu oraz oczekiwanego kształtu warg. Następnie wykonuje się znieczulenie, które zmniejsza ból wywołany wprowadzaniem barwnika pod naskórek. Nowoczesne preparaty znieczulające stworzono z myślą o zabiegach kosmetycznych lub związanych z medycyną estetyczną. Gwarantują one osiągnięcie optymalnego komfortu podczas zabiegu.

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu ust?

Makijaż permanentny ust utrzymuje się długo, bo około 2-4 lat, czasem dłużej. Trwałość pigmentu zależy od rodzaju użytego barwnika, typu skóry oraz naturalnych predyspozycji do szybkości łuszczenia się naskórka.

Przeciwskazania do zabiegu:

  • łuszczyca i bielactwo,
  • ciąża,
  • przyjmowanie leków sterydowych,
  • nowotwory
  • aktywne infekcje skórne i zapalenia, opryszczka

Prawidłowo wykonany zabieg nie daje żadnych powikłań i jest całkowicie bezpieczny. Niekiedy u kobiet ze skłonnością do opryszczki a zamierzającym poddać się pigmentacji ust, może po zabiegu pojawić się opryszczka. W celu zminimalizowania tego ryzyka sugeruje się przyjmowanie leku przeciwwirusowego przed zabiegiem HEVIRAN.

Kosmetologia Gdynia, Medycyna Estetyczna, Makijaż Permanentny, Biostymulatory, XLASE PLUS, FusioMed, Mezoterapia mikroigłowa, Dermapen, Kosmetolog Gdynia

Serdecznie

Zapraszamy

W celu rezerwacji wizyty prosimy o kontakt

Zadzwoń: 533 90 90 55
lub umów wizytę online.

 

Możesz także wypełnić formularz kontaktowy, a my skontaktujemy się z Tobą!

Umów wizytę