Termolifting Radiofrekwencja to działanie na skórę falą elektromagnetyczną o częstotliwości radiowej, która poprzez ogrzewanie tkanki stymuluje jej regenerację. Ciepło powoduje obkurczanie włókien kolagenowych i dzięki temu indukuje procesy tworzenia nowego kolagenu. Synergia działania systemów  RF daje możliwość uzyskania znacząco lepszych i precyzyjniejszych rezultatów niż pojedyncza technologia. W zależności od zastosowanej technologii możemy wykonywać zabiegi zarówno zaawansowane zabiegi na twarz i zabiegi na ciało. Dodatkowa możliwość zastosowania technologii VACUUM przy każdej z tych fal  pozwala na dużo większa precyzję,  bezpieczeństwo i skuteczność zabiegu. Wyróżniamy 3 rodzaje radiofrekfencji: Monopolorana i Monopolarna z VACUUM Bipolarna Tripolarn
Termolifting RF

Termolifting Radiofrekwencja Bezigłowa

Termolifting twarzy RF Radiofrekwencja to działanie na skórę falą elektromagnetyczną o częstotliwości radiowej, która poprzez ogrzewanie tkanki stymuluje przede wszystkim jej regenerację. Ciepło powoduje obkurczanie włókien kolagenowych i dzięki temu indukuje procesy tworzenia nowego kolagenu. Synergia działania systemów  RF daje możliwość uzyskania znacząco lepszych i precyzyjniejszych rezultatów niż pojedyncza technologia. W zależności od zastosowanej technologii możemy wykonywać zabiegi zarówno zaawansowane zabiegi na twarz i zabiegi na ciało.

Dodatkowa możliwość zastosowania technologii VACUUM przy każdej z tych fal pozwala też na dużo większa precyzję,  bezpieczeństwo i skuteczność zabiegu. Wyróżniamy 3 rodzaje radiofrekfencji:

 1. Monopolorana i Monopolarna z VACUUM
 2. Bipolarna
 3. Tripolarna

RADIOFREKWENCJA MONOPOLARNA

W zabiegu termolifting RF twarzy wykorzystujemy falę radiową o najgłębszym i najsilniejszym działaniu wśród RF bezigłowych, ponieważ ma możliwość najgłębiej penetrować tkankę (nawet do podskórnej tkanki tłuszczowej). Zabieg przeznaczony jest zarówno do liftingu skóry twarzy ujędrniania i pogrubiania skóry, poprawy owalu oraz naprawy uszkodzeń, jak rozstępy czy  blizny oraz przy odpowiednio dobranych parametrach do redukcji nadmiaru tkanki łuszczowej ( np. tzw. „chomiki”, „drugi podbródek” )

Niewątpliwie wyjątkowym wskazaniem jest możliwość wykonywania zabiegów na skórze z czynnym trądzikiem. RF redukuje zarówno stan zapalny, czyści i obkurcza pory, redukuje blizny jak również poprawia strukturę skóry. To doskonała alternatywa dla RF mikroigłowego u pacjentów, którzy chcą wykonać skuteczny a jednocześnie całkowicie nieinwazyjny zabieg (nie pozostawia żadnych śladów na skórze).

RADIOFREKWENCJA BIPOLARNA

Warto zauważyć, że technologia zastosowana w zabigu skupia się na delikatnych obszarach takich jak twarz, szyja i dekolt. Jednym słowem, zabieg typowo zagęszcza skórę poprzez podgrzewanie i stymulację włókien kolagenowych. Podczas wykonywania zabiegu, pacjent może odczuwać głębokie ciepło, natomiast co istotne, metalowe implanty czy wstawki nie są przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu.

RADIOFREKWENCJA TRIPOLARNA

Fala radiowa zastosowana w tym zabiegu ma siłę pomiędzy bipolarną a monopolarną, nie wymagająca zamknięcia obiegu, dzięki temu metalowe implanty, wstawki nie są przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu.

Termolifting Radiofrekwencjia bezigłowa nie wymaga okresu rekonwalescencji. Zabiegi można wykonywać cały sezon.

RF bipolarny i tripolarny to idealne uzupełnienie głębiej działających zabiegów RF mikroigłowego lub monopolarnego. Połączenie tych technologii po pierwsze poprawia a po drugie podtrzymuje efekty tych głębiej działających zabiegów. Są to równie tzw. zabiegi bankietowe, dające efekt zarówno natychmiastowego liftingu jak i wygładzenia skóry.

Przed zabiegami termoliftiing pacjent nie potrzebuje specjalnego przygotowania, natomiast dla lepszych efektów zabiegowych zalecamy pić duże ilości wody, co pozwoli na odpowiednio nawodnioną skórę. Zabieg polega na nagrzewaniu wody w tkance, a więc im skóra będzie bardziej nawodniona tym łatwiej uzyskamy efekt termiczny. Dla poprawy efektu  wskazane wcześniejsze wykonanie serii mezoterapii.

Przed każdym zabiegiem Termolifting następuje dokładna konsultacja z naszym Zespołem. Zapoznaj się także z naszymi konkurencyjnymi cenami i sprawdź dostępne terminy zabiegów.

Wskazania do zabiegu termolifting:

 • Zarówno wiotka skóra twarzy, szyi, jak i dekoltu
 • Zmniejszenie zmarszczek
 • Zmniejszenie „drugiego „ podbródka
 • Poprawa zarysu żuchwy
 • Trądzik aktywny
 • Ujędrnianie i zagęszczanie skóry
 • Wyszczuplenie i wymodelowanie ciała
 • Redukcja miejscowej tkanki tłuszczowej
 • Redukcja niezawansowanych postaci cellulitu
 • Poprawa jakości skóry ciała

 

Wskazania do RF bipolanej i tripolarnej:

 • Delikatny lifting skóry
 • Zmniejszenie porów
 • Redukcja zmarszczek
 • Poprawa napięcia i kolorytu skóry

Przeciwwskazania do zabiegu termolifting:

 • Choroby autoimmunologiczne
 • Czynne infekcje
 • Zarówno ciąża jak i okres karmienia piersią
 • Zaburzenia onkologiczne w trakcie leczenia oraz do 5 lat po jego zakończeniu

 

Czas trwania zabiegu:

Twarz – ok. 60 min
Ciało – ok. 90 minut

 

Wymagana ilość zabiegów:

RF monopolarny wykonujemy od 3 do 6 razy w odstępie4 tygodni.
RF bipolarnej i tripolarnej zalecana jest seria 6 do 10 zabiegów co 1 tydzień lub jako uzupełnienie pomiędzy zabiegami RF monopolarnej i mikroigłowej. Efekty widoczne są zaraz po wykonanym zabiegu i narastają w ciągu kolejnych 3 – 4 m-cy.

Kosmetologia Gdynia, Medycyna Estetyczna, Makijaż Permanentny, Biostymulatory, XLASE PLUS, FusioMed, Mezoterapia mikroigłowa, Dermapen, Kosmetolog Gdynia

Serdecznie

Zapraszamy

W celu rezerwacji wizyty prosimy o kontakt

Zadzwoń: 533 90 90 55
lub umów wizytę online.

 

Możesz także wypełnić formularz kontaktowy, a my skontaktujemy się z Tobą!

Umów wizytę