Wrastające paznokcie (inaczej onychokryptoza lub unguius incarnatus) jest jedną z najczęstszych jednostek chorobowych dotykających paznokci u stóp. Schorzenie to charakteryzuje się wrastaniem płytki paznokcia w skórę wału okołopaznokciowego. Często współistnieje ze stanem zapalnym i infekcją bakteryjną. Schorzenie to najczęściej dotyka osoby do 29. roku życia z wyraźną przewagą mężczyzn (stosunek mężczyzn do kobiet wynosi w przybliżeniu 2:1). Nieleczony wrastające paznokcie powodują dyskomfort i znaczny ból oraz utrudnia codzienne funkcjonowanie. Jak zatem leczyć tę dolegliwość? Terapia ortonyksja polega na doborze odpowiedniej metody korekcji wrastających paznokci do danego przypadku. W naszym gabinecie oferujemy różne rodzaje terapii, dobierane indywidualnie w zależności od rodzaju problemu.
Wrastające paznokcie klamry

Faktem jest że Wrastające Paznokcie (inaczej onychokryptoza lub unguius incarnatus) są jedną z najczęstszych jednostek chorobowych dotykających paznokci u stóp. Schorzenie to charakteryzuje się przede wszystkim wrastaniem płytki paznokcia w skórę wału okołopaznokciowego. Często współistnieje zarówno ze stanem zapalnym jak i infekcją bakteryjną. Schorzenie to niestety najczęściej dotyka osoby do 29 roku życia z wyraźną przewagą mężczyzn (według danych stosunek mężczyzn do kobiet wynosi w przybliżeniu 2:1). Nieleczony wrastające paznokcie powodują dyskomfort i znaczny ból co w konsekwencji mocno utrudnia codzienne funkcjonowanie. Jak zatem leczyć tę dolegliwość?

Terapia ortonyksja, inaczej leczenie wrastających paznokci, polega na doborze odpowiedniej metody korekcji wrastających paznokci do danego przypadku. W naszym gabinecie oferujemy różne rodzaje terapii, dobierane indywidualnie w zależności od rodzaju problemu.

Klamra UniBrase

Uniwersalna klamra z drutu ze stali chirurgicznej, implantacyjnej do korekcji wrastające paznokcie mocowana za pomocą kompozytu dentystycznego.

Klamra Fraser’a

Klamra druciana stosowana najczęściej gdy stopień koniecznej korekty toru paznokcia nie jest bardzo duży. Po pierwsze klamrę tę przykleja się do zewnętrznej powierzchni paznokcia a następnie aktywuje wbudowanym drutem. Powoduje to delikatne podniesienie krawędzi płytki paznokciowej do góry.

Klamra Tytanowa

Klamra ortonyksja wykonana z nici tytanowych w kształcie elastycznych łuków, które z powodzeniem są również używane w ortodoncji. Wprowadzone do podologii jako efektywny sposób korekcji wrastające i wkręcające się paznokcie. Metoda innowacyjna, pozwala na pracę z paznokciami gdzie trudno założyć klamrę haczykową (paznokcie u dzieci, paznokcie małe, cienkie, słabe, paznokcie po ekstrakcjach). Klamrę tytanową mocuje się za pomocą kompozytu dentystycznego. W metodzie tej mamy możliwość powolnego i bezpiecznego korygowania najdelikatniejszej płytki. Jest to doskonała metoda na leczenie wrastających paznokci. Tu z pomoca przychodzi metoda ortonyksja.

Bs Spange

Zabieg ortonyksja polega na przyklejeniu klamry na płytkę paznokcia, która umieszczona jest na silikonowym pasku, dzięki czemu jest wygodna i bardzo łatwa w aplikacji. Bezpieczna, skuteczna, nie dotyka miejsca zapalnego. Płaska forma klamry nie powoduje ucisku w obuwiu. Zalecana w przypadku stwierdzenia wrastania paznokcia na skutek deformacji płytki paznokciowej.

Kostka Arkady

Metoda Arkady jest nowoczesną alternatywą korekty wrastające i rolujące się paznokcie. Polega na umieszczeniu palca z problematycznym paznokciem w specjalnym urządzeniu do korekty kształtu paznokcia. Przy pomocy zarówno specjalnych łopatek jak i haków nadaje się paznokciowi nowy kształt, który utrwala się akrylem.

Zalety klamer:

  • Nie przeszkadzają w normalnym funkcjonowaniu
  • Nie są przeszkodą w uprawianiu sportu
  • Przynoszą natychmiastową ulgę w stanach bolesności wywołanych wrastaniem
  • Wyrastają wraz z paznokciem
  • Zapewniają profilaktykę nawrotów po operacyjnym usunięciu paznokcia
  • Przynoszą natychmiastową ulgę już przy pierwszej aplikacji klamry

Zabiegi wrastających paznokci wykonują u nas Podolodzy z ogromną wiedzą i doświadczeniem.

Kosmetologia Gdynia, Medycyna Estetyczna, Makijaż Permanentny, Biostymulatory, XLASE PLUS, FusioMed, Mezoterapia mikroigłowa, Dermapen, Kosmetolog Gdynia

Serdecznie

Zapraszamy

W celu rezerwacji wizyty prosimy o kontakt

Zadzwoń: 533 90 90 55
lub umów wizytę online.

 

Możesz także wypełnić formularz kontaktowy, a my skontaktujemy się z Tobą!

Umów wizytę