W ostatnim czasie wypełnianie kwasem hialuronowym stało się bardzo popularne. Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w naszym organizmie, ale wraz z upływem czasu ubywa jej w naszym ciele. Kwas hialuronowy to glukozaminoglikan, który odpowiada za właściwe nawilżenie skóry – wiąże w skórze wodę. Zabiegi kwasem hialuronowym przywracają skórze jędrność, sprężystość, nawilżają ją i wyraźnie spłycają zmarszczki. W medycynie estetycznej stosuje się 2 główne rodzaje kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy nieusieciowany stosowany jest w celu nawilżenia skóry.  W tkance utrzymuje się od kilku dni do około miesiąca. Podaje się go w głąb skóry cienką i krótką igłą w formie punktowych nakłuć. Wcześniej nakłada się na skórę krem znieczulający. Kwas hialuronowy usieciowany jest  typowym wypełniaczem. Czas z jakim utrzymuje się w tkance  zależy od stopnia jego usieciowania, miejsca podawania oraz indywidualnych cech pacjenta. Im kwas hialuronowy jest bardziej usieciowany, tym dłużej zachowuje się w tkance. Kwas hialuronowy można podać praktycznie w każdy obszar ciała. Najczęściej zabiegi dotyczą twarzy, a w szczególności powiększania ust, modelowania policzków i likwidacji bruzd nosowo-wargowych. Efekty zabiegu wypełnianie kwasem hialuronowym utrzymują się średnio od 6-18 miesięcy.
Wypełnianie kwasem hialuronowym

Wypełnianie kwasem hialuronowym – co to jest?

Jak widać w ostatnim czasie wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym stało się bardzo popularne. Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w naszym organizmie, ale wraz z upływem czasu ubywa jej w naszym ciele. Kwas hialuronowy to przede wszystkim glukozaminoglikan, który odpowiada za właściwe nawilżenie skóry – wiąże w skórze wodę. Zabiegi kwasem hialuronowym przywracają skórze zarówno jędrność, sprężystość, nawilżają ją jak również wyraźnie spłycają zmarszczki.

W medycynie estetycznej stosuje się 2 główne rodzaje kwasu hialuronowego

Po pierwsze to kwas hialuronowy nieusieciowany, który stosujemy w celu nawilżenia skóry.  W tkance utrzymuje się od kilku dni do około miesiąca. Podaje się go w głąb skóry cienką i krótką igłą w formie punktowych nakłuć. Wcześniej nakłada się na skórę krem znieczulający.
Po drugie to kwas hialuronowy usieciowany, który pełni rolę typowego wypełniacza. Czas z jakim utrzymuje się w tkance  zależy od stopnia jego usieciowania, miejsca podawania oraz indywidualnych cech pacjenta. Im kwas hialuronowy jest bardziej usieciowany, tym dłużej zachowuje się w tkance.

Kwas hialuronowy można podać praktycznie w każdy obszar ciała. Najczęściej zabiegi dotyczą twarzy, a w szczególności powiększania ust, modelowania policzków i likwidacji bruzd nosowo-wargowych.

Efekty zabiegu wypełnianie kwasem hialuronowym utrzymują się średnio od 6-18 miesięcy.

Efekty zabiegu wypełnianie kwasem hialuronowym:

 • Nawilżenie skóry
 • Jędrna i elastyczna skóra
 • Wypełnienie zmarszczek
 • Wymodelowanie nosa
 • Konturowanie twarzy
 • Nawilżenie ust
 • Wymodelowanie policzków
 • Wymodelowanie brody
 • Redukcja asymetrii ust
 • Powiększenie ust

Przeciwwskazania wypełnianie kwasem hialuronowym:

 • Ciąża
 • Karmienie piersią
 • Choroby o podłożu autoimmunologicznym
 • Stany zapalne skóry np.: opryszczka, trądzik
 • Skłonność do powstawania blizn przerostowych
 • Nadwrażliwość na kwas hialuronowy

To co najważniejsze to fakt że sam zabieg wypełnianie kwasem hialuronowym jest bezpieczny, mało inwazyjny i nie wymaga okresu rekonwalescencji. Dodatkowo od razu po zabiegu można wrócić do normalnej aktywności. Efekty zabiegu widoczne są od razu, ale końcowy efekt jest widoczny po 2 tygodniach od zabiegu, gdy żel zwiąże wodę i ułoży się w tkankach. W tym okresie należy wypijać więcej płynów niż zwykle oraz unikać sauny i solarium.

Każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją.

Kosmetologia Gdynia, Medycyna Estetyczna, Makijaż Permanentny, Biostymulatory, XLASE PLUS, FusioMed, Mezoterapia mikroigłowa, Dermapen, Kosmetolog Gdynia

Serdecznie

Zapraszamy

W celu rezerwacji wizyty prosimy o kontakt

Zadzwoń: 533 90 90 55
lub umów wizytę online.

 

Możesz także wypełnić formularz kontaktowy, a my skontaktujemy się z Tobą!

Umów wizytę