Laserowe Zamykanie Naczynek - na czym polega zabieg Głowica Nd:YAG emituje światło o długości fali 1064 nm. Światło przenika do miejsc docelowych na odpowiednią głębokość, podczas gdy niski poziom absorpcji poprzez otaczające tkanki gwarantuje ich ochronę, przy wszystkich fototypach skóry. Ta kompaktowa i wysoce zaawansowana technologicznie głowica łączy w sobie możliwość emisji długiego i krótkiego impulsu, do skutecznego przeprowadzania zabiegów zamykania naczyń na nogach, zamykania drobniejszych naczyń na twarzy, usuwanie punktów rubinowych, terapii grzybicy paznokci, usuwania owłosienia metodą włos po włosie, oraz nieablacyjnego resurfacingu skóry. Podczas zabiegu fala laserowa absorbuje tylko miejsce, które poddajemy terapii. Intensywność i czas trwania impulsu są ściśle kontrolowane w celu zapewnienia selektywnej termolizy docelowego miejsca zabiegowego, pozostawiając otaczające tkanki w stanie nienaruszonym.
Zamykanie naczynek Nd:YAG

Dla kogo laserowe zamykanie naczynek jest dobrym rozwiązaniem?

Laserowe zamykanie naczynek na twarzy nogach czy ciele to zabieg, który skutecznie pomaga w pozbyciu się teleangiektazji, czyli tzw. pajączków naczyniowych. To jedna z najczęstszych form zaburzeń krążenia żylnego, która występuje przede wszystkim u kobiet. Trzeba podkreślić, że charakterystyczne, czerwone lub sine żyłki widoczne na skórze nie znikają same, konieczne jest podjęcie leczenia. Zabieg zamykania naczynek z wykorzystaniem lasera przeprowadza się też u osób ze znamionami port wine (wrodzonymi malformacjami naczyń włosowatych) oraz naczyniakami rubinowymi (określanymi też mianem naczyniaków starczych).

W jaki sposób należy przygotować się do zabiegu?

Poddawana zabiegowi skóra przede wszystkim nie powinna być opalona. Konieczne musimy zrezygnować z korzystania ze wszelkiego rodzaju solarium, kąpieli słonecznych oraz stosowania samoopalacza. Ważne jest aby co najmniej miesiąc przed zabiegiem odstawić preparaty z pochodnymi witaminy A, m.in. retinolem i izotretynoiną. Nie wolno również wykonywać takich zabiegów pielęgnacyjnych jak: mikrodermabrazja czy głęboki peeling. Istotne jest również aby powstrzymać się od stosowania kosmetyków z kwasami i witaminą C w składzie. Z kolei na tydzień przed zabiegiem pacjent powinien odstawić herbatki, suplementy diety i inne preparaty z ziołami fotouczulającymi, w tym nagietkiem oraz dziurawcem.

Jak wygląda zabieg laserowego zamykania naczynek?

Laserowe zamykanie naczynek wykonujemy przy użyciu głowicy Nd:YAG, która emituje światło o długości fali 1064 nm. Światło przenika do miejsc docelowych na odpowiednią głębokość, podczas gdy niski poziom absorpcji poprzez otaczające tkanki gwarantuje ich ochronę, przy wszystkich fototypach skóry. Ta kompaktowa i wysoce zaawansowana technologicznie głowica łączy w sobie możliwość emisji długiego i krótkiego impulsu, do skutecznego przeprowadzania zabiegów zamykania naczyń na nogach, zamykania drobniejszych naczyń na twarzy, usuwanie punktów rubinowych, terapii grzybicy paznokci, usuwania owłosienia metodą włos po włosie, oraz nieablacyjnego resurfacingu skóry.

Podczas zabiegu laserowe zamykanie naczynek fala laserowa absorbuje tylko miejsce, które poddajemy terapii. Intensywność i czas trwania impulsu są ściśle kontrolowane w celu zapewnienia selektywnej termolizy docelowego miejsca zabiegowego. To co najważniejsze to fakt, że pozostawiają otaczające tkanki w stanie nienaruszonym.

Zalecenia po zabiegu

Laserowe zamykanie naczynek na twarzy nogach czy ciele nie jest inwazyjnym zabiegiem, dlatego od razu po jego wykonaniu można udać się do domu i wrócić do codziennych czynności. Przez 24 godziny nie należy wykonywać makijażu. Przez kolejne 7 dni należy stosować preparat wspomagający regenerację skóry (która początkowo może być zaczerwieniona i lekko obrzęknięta). W tym czasie pacjent powinien też unikać czynności powodujących przegrzanie i przekrwienie skóry. Nie wskazane jest również branie gorących kąpieli, wykonywanie intensywnych treningów i odwiedzania sauny. Przez miesiąc po zabiegu trzeba pamiętać o fotoprotekcji SPF50.

Rozszerzone naczynka często pojawiają się nie tylko na twarzy, ale i nogach. Dla wielu osób są one źródłem kompleksów, na szczęście można je zamknąć, aby przestały być widoczne. W tym celu warto zdecydować się na zabieg z wykorzystaniem lasera. Nie powoduje to dyskomfortu i pozwala na szybki powrót do codziennych czynności.

Wskazania do zabiegu:

 • Lifting skóry
 • Laserowe Zamykanie naczynek
 • Usuwanie punktów rubinowych
 • Usuwanie zmian skórnych
 • Epilacja (punktowo)
 • Grzybica paznokci

Przeciwwskazania:

 • Świeża opalenizna
 • Przerwanie ciągłości skóry
 • Zaburzenia krzepnięcia, zakrzepica
 • Stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi
 • Ciąża oraz okres karmienia piersią
 • Cukrzyca,
 • Epilepsja
 • Czynna choroba nowotworowa

Ile zabiegów potrzeba do osiągnięcia najlepszego efektu?Efekty laseroterapii Nd:YAG możemy zaobserwować już po pierwszym zabiegu. Dzieje się tak w przypadku pojedynczych naczynek. Rozległe zmiany naczyniowe, rumień czy trądzik różowaty wymagają serii zabiegów, której częstotliwość jest ustalana indywidualnie.Przed każdym zabiegiem następuje dokładna konsultacja z naszym Zespołem. Zapoznaj się też z naszymi konkurencyjnymi cenami i sprawdź dostępne terminy zabiegów.

Kosmetologia Gdynia, Medycyna Estetyczna, Makijaż Permanentny, Biostymulatory, XLASE PLUS, FusioMed, Mezoterapia mikroigłowa, Dermapen, Kosmetolog Gdynia

Serdecznie

Zapraszamy

W celu rezerwacji wizyty prosimy o kontakt

Zadzwoń: 533 90 90 55
lub umów wizytę online.

 

Możesz także wypełnić formularz kontaktowy, a my skontaktujemy się z Tobą!

Umów wizytę