Wrastające paznokcie klamry

Terapia ortonyksyjna polega na doborze odpowiedniej metody korekcji wrastających paznokci do danego przypadku. W naszym gabinecie oferujemy różne rodzaje terapii, dobierane indywidualnie w zależności od rodzaju problemu.

Klamra UniBrase
Uniwersalna klamra z drutu ze stali chirurgicznej, implantacyjnej do korekcji wrastających paznokci mocowana za pomocą kompozytu dentystycznego.

Klamra Fraser’a
Klamra druciana stosowana najczęściej gdy stopień koniecznej korekty toru paznokcia nie jest bardzo duży. Klamrę tę przykleja się do zewnętrznej powierzchni paznokcia a następnie aktywuje wbudowanym drutem, co powoduje delikatne podniesienie krawędzi płytki paznokciowej do góry.

Klamra Tytanowa wykonana  z nici tytanowych,  to elastyczny łuki, używany w ortodoncji Wprowadzone do podologii jako efektywny sposób korekcji wrastających i wkręcających się paznokci. Metoda innowacyjna, pozwala na pracę z paznokciami gdzie trudno założyć klamrę haczykową (paznokcie u dzieci, paznokcie małe, cienkie, słabe, paznokcie po ekstrakcjach).Klamrę tytanową mocuje się za pomocą kompozytu dentystycznego. W metodzie tej mamy możliwość powolnego i bezpiecznego korygowania najdelikatniejszej płytki.

Bs Spange  zabieg polega na przyklejeniu klamry na płytkę paznokcia, która umieszczona jest na silikonowym pasku, dzięki czemu jest wygodna i bardzo łatwa w aplikacji. Bezpieczna, skuteczna, nie dotyka miejsca zapalnego. Płaska forma klamry nie powoduje ucisku w obuwiu. Zalecana w przypadku stwierdzenia wrastania paznokcia na skutek deformacji płytki paznokciowej.

Metoda Arkady jest nowoczesną alternatywą korekty wrastających i rolujących się paznokci. Polega na umieszczeniu palca z problematycznym paznokciem w specjalnym urządzeniu do korekty kształtu paznokcia. Przy pomocy specjalnych łopatek i haków nadaje się paznokciowi nowy kształt, który utrwala się akrylem.

Zalety klamer:

  • Nie przeszkadzają w normalnym funkcjonowaniu
  • Nie są przeszkodą w uprawianiu sportu
  • Przynoszą natychmiastową ulgę w stanach bolesności wywołanych wrastaniem
  • Wyrastają wraz z paznokciem
  • Zapewniają profilaktykę nawrotów po operacyjnym usunięciu paznokcia
  • Przynoszą natychmiastową ulgę już przy pierwszej aplikacji klamry

Serdecznie

Zapraszamy

W celu rezerwacji wizyty prosimy o kontakt

Zadzwoń: 533 90 90 55
lub umów wizytę online.

 

Możesz także wypełnić formularz kontaktowy, a my skontaktujemy się z Tobą!

Umów wizytę